Jong geleerd, de ultieme manier om G’d te dienen

Jong geleerd. Een dierbare vriend uit Amerika kwam bij mij op bezoek. Terwijl we samen bij de Klaagmuur zaten, vroeg hij wat volgens mij de beste manier was om G’d te dienen. Ik probeerde het te definiëren met ideeën zoals: volledig bewustzijn van G’ds aanwezigheid. Maar toen vroeg hij me: “Ken je iemand die op zo’n hoog niveau dient? Iemand die G’d op een perfecte manier dient?”

jong geleerd
Foto: Pxhere (CC PD)
Ik dacht even na en antwoordde: “Ja, ik ken eigenlijk wel één persoon.”

De volgende middag liep ik door de sjoek (markt). Elke stap was zwaar; ik was herstellende van een nare val en het lopen kostte me enorm veel moeite. Een jongetje van tien jaar oud zag mij ploeteren.  Zonder aarzelen kwam hij naar me toe, stond dicht bij me en zei: “Je mag op mij leunen als je wilt.”

Dat moment raakte me diep. Deze jongen dient G’d met een vol en zuiver hart.

Vriendelijkheid– jong geleerd

Het is in de eenvoud van oprechte vriendelijkheid en ware dienstbaarheid dat is de ultieme manier van het dienen van G’d. Dat is de essentie.

Bron: mpaths.com

Gerelateerde berichten

Reageer


een × twee =